V sobotu 6.května odstartoval v krušnohorském sportovním středisku Klíny letošní ročník triatlonového seriálu FORD CZECHMAN TOUR 2017. Tradiční duatlon přilákal na start dlouhého pohárového závodu necelé dvě stovky závodníků, dalších 80 se přidalo na kratší trati a  zhruba 100 nejmladších sportovců se vydalo na tratě dětského MTB duatlonu.

Hlavní závod na dlouhých tratích  rozdělil letošní první pohárové body do hodnocení Českého poháru.

Obě běžecké části závodu ovládl novopacký Petr Soukup, ale ani to v součtu nestačilo na vynikající cyklistický výkon Karla Zadáka, který tak zopakoval své loňské vítězství v tomto náročném závodě. Třetí příčku obsadil Jiří Jílek z TRI-MAX Moraviaman Teamu, který začal první běžeckou část závodu poměrně rozvážně, ale druhým cyklistickým časem dne a kvalitním výkonem v druhém běžeckém úseku proměnil loňskou „bramborovou“ medaili za letšní bronzovou.

Mezi ženami byla poněkud menší konkurence (20žen /160mužů), nicméně už samo absolvování náročných krušnohorských tratí zasluhuje velké uznání. Vítězná Jana Candrová (BH triatlon ČB) byla nejrychlejší na všech třech úsecích závodu. Její jmenovkyně Jana Brantlová (Velosport Domažlice), která skončila na druhém místě byla o 20let mladší a téměř o 20minut pomalejší. Na třetím místě se umistila Markéta Hronová z CzechTRI K Team.

Na krátkých tratích zvítězili Jan Šneberger z TT Příbram a Lenka Cibulková z LAWI Sport Team.

Dalším dílem FORD CZECHMAN TOUR 2017 bude 3.června populární CZECHMAN Pardubice, týden nato se již naplno rozběhne i domácí sezóna „Olympijského“ triatlonu závodem v Příbrami.